דיקור מי שפיר

בדיקת מי שפיר היא לא ההליך הנעים ביותר שמזמן לך ההריון, אבל אם צריך לעבור אותו – מוטב שזה יהיה אצל רופא מיומן ומנוסה.

מהות הבדיקה
דיקור מי שפיר הוא בדיקה שמטרתה לאבחן מומים כרומוזומלים וגנטים שונים בעובר. הכוונה למומים מולדים ותסמונות כגון תסמונת דאון, טרנר וכו'.

מי השפיר נמצאים בתוך שק השפיר, שם נמצא גם העובר במשך זמן שהותו ברחם. הם מגנים על העובר שלך מפני חבלות אפשריות, שומרים על טמפרטורת הגוף שלו קבועה ומספקים לו חומרים הנחוצים להתפתחותו. אל תוך המים האלה מגיעים גם תאים של העובר הנושרים ממנו אל הנוזל המקיף אותו.

בדיקת מי השפיר נועדה להוציא את התאים העובריים האלה, על מנת שניתן יהיה לגדל אותם בתנאי מעבדה ולבחון אם ישנם מומים כרומוזומליים.

מתי ואיך מתבצעת הבדיקה?
על מנת לקחת דגימה ממי השפיר, יש להמתין עד שהגוף מייצר מספיק מהם. בדרך כלל החל משבוע ה-16 להריון ישנה כמות מספקת של מי שפיר על מנת לבצע את הבדיקה בבטחה, ומקובל לבצע אותה בין השבועות 16-21.

ההליך עצמו כולל החדרת מחט ארוכה דרך דופן קיר הבטן (ובמקרים מסוימים דרך קצה הנרתיק) ושאיבה של 20-30 סמ"ק ממי השפיר. באותו זמן נמצא העובר תחת מעקב אולטרסאונד, המוודא שהוא בריא ואינו נפגע מהמחט המוחדרת.

היות שמי השפיר מתחדשים באופן קבוע, כ-3 שעות לאחר הבדיקה חוזרת הכמות שנשאבה, מבלי שנגרם נזק כלשהו לעובר או לאם. מי השפיר שנדגמו נשלחים למעבדה, והתוצאות חוזרות לאחר כ3 שבועות.

ניסיון שעושה את ההבדל
לד"ר בן שטרית יש ניסיון עתיר, ומתוקף תפקידו כרופא הבית של בית החולים "אסותא", הוא מבצע כ-40 דיקורי מי שפיר בכל חודש. ניסיונו הרב והמיומנות הנגזרת ממנו הופכות את ד"ר בן שטרית לאחד המדקרים המובילים בארץ, ולבחירה מצוינת עבורך.

לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ בקליניקה, צרי קשר.