הסרת קונדילומה אצל נשים בהריון

קונדילומות הן יבלות שמופיעות באזור איברי המין, הן אצל גברים והן אצל נשים. הופעות קונדילומות היא תוצאה של הדבקה בווירוס הפפילומה, ולמעשה ניתן לראות בהן סוג של מחלת מין. הטיפול בקונדילומות מתחלק למגוון סוגים, ועבור נשים בהיריון יש כמה דברים שחשוב לדעת לפני שניגשים לטיפול הזה. אנחנו כאן כדי לתת לכם את כל המידע הרלוונטי בתחום.

הופעת קונדילומות

קונדילומות הן יבלות שמופיעות באזור איברי המין בקרב גברים ונשים. היבלות הללו הן בדרך כלל בצבע שדומה לצבע העור, ולעיתים הגודל שלהן הוא כל כך זעיר עד שקשה לראות אותן במבט ראשון. עם זאת, היבלות הללו יכולות לגרום סבל לא קטן למי שסובל מהן, ולכן קיימות מספר דרכי טיפול שנועדו להסיר את היבלות וכמובן למנוע את החזרה שלהן.

הסכנה בקונדילומות

הקונדילומות עצמן אינן מהוות סכנה בדרך כלל, אולם הן יכולות לגרום סבל רב בשל גירוי או תחושת אי נעימות באזורים שבהם הן נמצאות. עם זאת, כמובן שההדבקה בהן מצביעה על כך שאחד מבני הזוג מעביר נגיפים מסוימים, וזו כבר בעיה שדורשת טיפול. עם זאת, על אף שלא מדובר במשהו מסוכן מאוד, אין שום סיבה שתמשיכו לסבול מהן ויש כמה דרכים שבהן מטפלים ביבלות הללו.

טיפול מניעתי

הטיפול היעיל ביותר הוא פשוט לקבל חיסון שמונע הידבקות בווירוס הפפילומה. החיסון מעניק לכם וודאות כמעט מוחלטת שאתם מוגנים בפני אותן יבלות, וימנע מכם סבל רב בעתיד. אם לא לקחתם את החיסון ואתם מוצאים את עצמכם במצב שבו היבלות כבר הגיעו אליכם, יש מספר דברים שאתם יכולים לעשות.

החלמה אוטומטית

האפשרות הראשונה שבה בוחרים לא מעט אנשים היא לחכות שהיבלות יעברו מעצמן. האפשרות הזו רווחת מאוד כיון שלא מעט אנשים חוששים מטיפול מיבלות הללו לאור המיקום הרגיש שלהן. הדרך הזו לעיתים גם תהיה מומלצת על ידי רופאים, אם הם יבחינו שסביר להניח שהיבלות הולכות לעבור מעצמן במקרה שלכם.

עם זאת, אסור לדבוק בדרך הזו במידה והיבלות לא עוברות או שהן עוברות אולם לאחר זמן הן חוזרות. יש דרכים יעילות יותר לדאוג לכך שהיבלות יעברו, ואם לא עשיתם כלום והיבלות לא עברו לאחר זמן מה, כנראה שהן לא תעבורנה בעתיד הקרוב.

שימוש בתרופות ותכשירים שונים

דרך נפוצה מאוד לטיפול ביבלות היא בעזרת תכשירים ותרופות שונות. חלק מהתרופות נלקחות על מנת לחסל את התאים שגורמים ליבלת להתקיים, ואילו תכשירים אחרים נועדו למריחה על האזור הפגוע מתוך תקווה שהמשחה תשמיד את היבלות. לצורת הפעולה הזו ישנם אחוזי הצלחה די גבוהים, אולם משתי סיבות עיקריות זוהי אינה הדרך היחידה להתמודד עם היבלות.

הסיבה הראשונה היא שבמקרים שבהם יש הרבה מאוד יבלות, סביר להניח שלא יהיה די בצורת הטיפול הזו והיא לא תוביל להיעלמות מוחלטת של היבלות. הסיבה השנייה היא שעבור נשים בהיריון דרכי הפעולה הללו אינן אפשרויות, ולכן קיימות דרכים נוספות שבעזרתן ניתן להסיר את היבלות.

הסרת קונדילומה בלייזר

בעזרת לייזר מיוחד ניתן להסיר את היבלות על ידי כך שלמעשה שורפים אותם. החום הרב של הלייזר והדיוק שהוא מאפשר למנתח להגיע אליו הופכים אותו ליעיל גם באזורים הללו. כדי למנוע שימוש בתרופות בעיקר בקרב נשים בהיריון הלייזר הוא אחד הכלים הטובים ביותר כדי להתמודד עם הופעה של קונדילומות.

הסרה בעזרת חנקן נוזלי

כמו בעיות עור אחרות, גם בטיפול ביבלות באיברי המין ניתן לעשות שימוש בחנקן נוזלי. בעזרת החנקן היבלת למעשה מקבל גל קור קיצוני שמאפשר להסיר אותה בלי לגרום כאב למטופל. גם הדרך הזו היא דרך שניתן לבצע אותה גם אם המטופלת היא אישה הרה. את הבחירה בין שתי הדרכים יש לעשות לאחר התייעצות עם רופא מומחה.

בחירת רופא להסרת יבלות

למרות שסביר להניח שהיבלות הללו לא גורמות לכן סכנה ממשית, חשוב לבצע את הטיפול והסרה שלהן רק אצל רופא מומחה. עבור נשים הרות דרך ההסרה היא בהליך מורכב יותר, וחשוב שהוא יבוצע רק על ידי בעל מקצוע מוסמך כדי למנוע נזק חמור יותר. הקפידו לבחור רופא שיפרוס לפניכן את השיקולים השונים טרם ביצוע הטיפול, ויאפשר לכן להבין את ההשלכות השונות שלו.

עבור נשים בהיריון יכולות להיות השלכות נוספות לקיומן של היבלות, ולכן בלי קשר לשאלה האם להסיר אותן או לא, חשוב לעדכן את רופא הנשים שלכן ולהתייעץ אותו לגבי משמעות היבלות.

הופעה נוספת של יבלות

גם אחרי שהסירו מכן את היבלות, אין שום הבטחה שהן לא תחזורנה. במקרה של חזרה כדאי לבצע את הטיפול בשנית, במיוחד אם הייתן מרוצות מהסבב הראשון שלו. אם החזרה של היבלות היא לעיתים קרובות, מומלץ להתייעץ עם הרופא כדי להבין האם יש דרך שבה ניתן להפחית או לדחות את החזרה שלהן, וכך להקל על הסבל שלכן.

לסיכום

קונדילומות הן יבלות באיברי המין שמופיעות בשל הדבקה בווירוס הפפילומה. כדי למנוע אותן מומלץ קודם כל לקבל חיסון נגד הווירוס הזה, דבר שמועיל לבריאות שלכם גם בלי קשר ליבלות. בנוסף, כדאי להתייעץ עם רופא על דרך הפעולה הנכונה ביותר כדי להעלים את היבלות הללו. עבור נשים בהיריון יש טיפולי הסרה שאינם מתאימים, ולכן צריך לבחור בהסרה על ידי לייזר או חנקן נוזלי.

מה היה לנו עד כה:
שתפו את המאמר!
שיתוף ב facebook
שתפו עם פייסבוק!
שיתוף ב twitter
שתפו עם טוויטר!
שיתוף ב whatsapp
שתפו עם ווצאפ!