הפלה בשאיבה

הפסקת הריון יזומה היא פעמים רבות מצב הכרוך במבוכה, אי-נעימות וקשיים מנטליים. תוך מודעות לכך, ד"ר בן שטרית וצוות הקליניקה עושים ככל האפשר על מנת שהחוויה תהיה פשוטה מבחינה נפשית וגופנית.

המילה גרידה מתייחסת לאופן בו ביצעו הפלות בעבר, באמצעות מכשיר חד שהוחדר אל הרחם, אך כיום נעשה שימוש במכשיר וואקום, השואב את תוכן הרחם באופן בטיחותי בהרבה ועם אחוזי הצלחה גבוהים מאד. גרידת שאיבה היא הצורה היעילה והבטוחה ביותר לסיום הריון עד השבוע ה-12, וניתן להשתמש בשיטה זו עד לשבוע ה-17 להריון. אם מדובר בהפסקת הריון יזומה, כדאי לפנות אלינו בשלב מוקדם ככל האפשר של ההיריון.

שלבי ההליך

בשלבים המוקדמים של ההיריון ניתן לבצע את הגרידה ללא הכנה מיוחדת. בשלבים מתקדמים יותר יש צורך בהכנה תרופתית עם כדורים שגורמים להתכווצויות של הרחם ובכך למעשה מסייעים להליך הרחבת צוואר הרחם בצורה בטוחה ליפני ביצוע הפרוצדורה בהרדמה כללית. על מנת לבצע את הפעולה יש צורך להרחיב את צוואר הרחם באמצעים מכנים לאחר ההרדמה.

הפעולה עצמה היא שאיבה כירורגית של תוכן הרחם, באמצעות צינורית הנקראת "קאנולה", אליה מחובר מכשיר ואקום השואב את התוכן מחלל הרחם. הפעולה כולה נעשית תחת הנחיית אולטראסאונד המונח על בטן המטופלת לכול אורך הפעול, בכדי להימנע מסיבוכים כגון : ניקוב הרחם, השארת שארית הריון בחלל הרחם ויצירת הידבקויות בחלל הרחם.

התאוששות והחלמה

לאחר ביצוע ההליך יש להישאר להשגחה למשך שעה-שעתיים, ולאחר מכן משוחררת המטופלת לביתה. לפני כל הפסקת הריון חשוב להיבדק ע"י גינקולוג מומחה ולהתייעץ עמו לגבי אופן הטיפול המומלץ.

מה היה לנו עד כה:
שתפו את המאמר!
שיתוף ב facebook
שתפו עם פייסבוק!
שיתוף ב twitter
שתפו עם טוויטר!
שיתוף ב whatsapp
שתפו עם ווצאפ!

התייעצי עכשיו עם רופא נשים שאת יכולה לסמוך עליו:

עוד מאמרים באותו נושא