התקן תוך רחמי

אם את יכולה לומר בביטחון שבשנים הקרובות לא תרצי להיכנס להריון, קרוב לוודאי שהתקן תוך רחמי הוא פתרון מצוין עבורך. מדובר באמצעי מניעה המוחדר אל תוך חלל הרחם ונמצא שם באופן קבוע או זמני ובכך מונע הריונות לא רצויים.

ישנה הסכמה רחבה על כך שהתקן תוך רחמי הוא אמצעי מניעה מומלץ גם לנערות ונשים צעירות. באחד מפרסומיו קרא איגוד הגניקולוגים האמריקאי לחבריו לקדם את השימוש בהתקנים תוך רחמיים גם אצל מטופלות שטרם ילדו.

יתרונות ההתקן התוך רחמי

לשימוש בהתקן יש יתרונות לא מבוטלים, אותם כדאי לשקול לפני בחירה של אמצעי מניעה:

אפקטיביות: זהו אמצעי מניעה יעיל ביותר, עם 98-99% אחוז מניעה (תלוי בסוג ההתקן).

בטיחות: ההתקן בטוח ומאושר לשימוש לנשים בכל גיל למשך תקופת הפריון. הוא מומלץ לשימוש בין היתר בנשים שגלולות אינן מתאימות למצבן, כגון נשים מעשנות או בעלות עודף משקל וכן נשים שסובלות מקרישיות יתר.

נוחות: אין צורך לזכור לקחת גלולה כל יום או לרוץ לקנות אמצעי מניעה אחרים ברגע האחרון. חשוב לציין שהתקנים תוך רחמיים אינם מונעים הדבקות במחלות מין, כך שחשוב להגן על עצמך במקרה של ריבוי פרטנרים באמצעים המונעים הדבקות.
גמישות: בעוד ההתקן עצמו יכול להישאר בגוף למשך 3-5 שנים, ניתן להוציאו בכל רגע לפי בקשתך.

אילו סוגי התקנים ניתן לבחור?

היתרונות הנ"ל הופכים את ההתקן לאופציה קורצת לנשים בכל הגילאים. יתרון נוסף הוא
האפשרות לבחור בין התקנים משני סוגים עיקריים, בעלי תכונות מעט שונות:

התקן הורמונלי (התקן מירנה):

סוג זה מכיל את ההורמון הפרוגסטוגני לבונוגסטרל, המשתחרר בחלל הרחם באופן קבוע. הורמון זה משפיע על טיב רירית הרחם והופך אותה לדקה ופחות קולטת הריון. בנוסף, ההתקן ההורמונלי מפחית את זרם הדם בזמן המחזור החודשי ובכך לקצר את זמן ומשך הוסת. היעילות של התקן זה היא גבוהה במיוחד, היות שהוא מונע הריון ב-99.7% מהמקרים.
התקן תוך רחמי מנחושת: עבור נשים המעוניינות באמצעי מניעה ללא הורמונים, התקן הנחושת הוא פתרון מצוין. התקן הנחושת אינו מפחית את הדימום בזמןהמחזור, ואחוז היעילות שלו הוא סביב 98%.

הליך קצרצר וקל

בקליניקה של ד"ר בן שטרית נעשה שימוש בשני סוגי ההתקנים, בהתאם לצרכי המטופלת ורצונותיה. החדרת ההתקן היא הליך קצר ועדין, המאפשר לך לשוב לשגרת חייך באופן מיידי, ללא כאבים או אי-נוחות.

מתלבטת אם התקן תוך רחמי הוא בשבילך? לא יודעת באיזה סוג לבחור? נשמח לקבוע לך פגישת ייעוץ במרפאתו של ד"ר בן שטרית. צלצלי אלינו, ונתראה בקרוב!
ניווט האתר

מה היה לנו עד כה:
שתפו את המאמר!
שיתוף ב facebook
שתפו עם פייסבוק!
שיתוף ב twitter
שתפו עם טוויטר!
שיתוף ב whatsapp
שתפו עם ווצאפ!